Sukiennice 7 – jaki strój na kolację do restauracji


KONKURS: Kulinarne wspomnienia z dzieciństwa

Sukiennice 7 – jaki strój na kolację do restauracji

Wiele osób przed wyjściem na elegancką kolację do dobrej restauracji ma problem, jaki strój wybrać na tę okazję. Postaramy się pomóc podpowiadając, jakie ubranie będzie najlepsze w tej sytuacji. Po poznaniu kilku ogólnych zasad z pewnością dobór ubioru do wieczornego wyjścia na kolację stanie się znacznie łatwiejszy i szybszy. Strój to pierwsza rzecz, na którą wszyscy zwracają uwagę i już na starcie możemy nim zrobić złe lub dobre pierwsze wrażenie. Jak sama nazwa wskazuje pierwsze wrażenie robimy tylko raz i druga okazja już się nie powtórzy

Ubiór na kolację w restauracji – zasady ogólne

Jak zatem ubrać się na wyjście do dobrej restauracji? To zależy od kilku czynników. Ważna jest przede wszystkim pora dnia, klasa samej restauracji, rodzaj okazji oraz towarzystwo, które będzie wraz z Tobą. Poziom cen w restauracji bywa dobrym wskaźnikiem tego, jaką klasę ona reprezentuje, dobrze jest także zajrzeć na jej stronę internetową, aby poznać ze zdjęć wystrój danej restauracji, co znacząco ułatwi nam dopasowanie się do odpowiedniego poziomu elegancji. Rodzaj spotkania też mocno określa charakter stylizacji, co innego romantyczna kolacja z ukochaną osobą, a co innego na przykład spotkanie biznesowe albo urodziny rodziców. Zgodnie z ogólnymi zasadami savoir vivre trzeba pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze przy stole nie należy zbytnio eksponować biustu ani odkrywać ramion. Nie należy również z niczym przesadzać, zarówno nadmiar dodatków, jak i zbyt krzykliwe kolory lub za wiele odkrywający strój nie będą dobrze odbierane.

Strój na kolację w restauracji – mężczyźni

Moda męska jest dość zachowawcza więc z pewnością mężczyźni nie powinni do restauracji zakładać nic krzykliwego. Przy wszelkich bardziej formalnych kolacjach z pewnością najlepszym wyborem będą po prostu garnitury w stonowanych kolorach i tego typu białe eleganckie koszule męskie. Jeżeli udajemy się na romantyczną kolację z okazji rocznicy związku czy małżeństwa to elegancja jest również wskazana chociaż może być trochę mniej formalna. Na codzienne kolacje bez większych okazji można wybrać strój bardziej casualowy, dzięki temu, gdy będziemy świętować ważne daty nasza elegancja zostanie dostrzeżona i wywoła odpowiednie wrażenie. Nie przesadźmy jednak ze swobodą zwłaszcza w miejscach, gdzie wszyscy, łącznie z obsługą, będą ubrani wyjątkowo elegancko. Zawsze pamiętajmy o odpowiednim doborze dodatków, zły kolor koszuli czy paska do spodni albo zbyt ostentacyjne złote akcenty mogą zepsuć całe wrażenie. Ważnym elementem są również eleganckie buty dopasowane do garnituru.

Strój na kolację w restauracji – kobiety

Kobiecy strój wieczorowy może mieć więcej różnych wersji w porównaniu z męskim. Na kolację w dobrej restauracji wybieramy ubiór określany zazwyczaj jako wieczorowy. Jeżeli to wyjście bardziej formalne kolory powinny być wyraźnie stonowane i kroje mniej odsłaniające. Na wyjście z partnerem można sobie pozwolić na strój w mocniej seksownym stylu i w znacznie żywszych kolorach.
Typowe stroje kobiece na wieczorne kolacje to sukienki koktajlowe- zobacz modele sukienek od reene, garsonki, damskie garnitury czy żakiety. Romantyczność i pewna tajemniczość jest zawsze w cenie, więc dobrze jest taką właśnie stylizację dobrać, podkreślającą i przyciągającą, ale jednocześnie nie odsłaniającą za dużo. Niezależenie od tego czy nasze ubranie to markowe bluzki damskie z wyprzedaży czy zwiewne sukienki pamiętajmy o ważnych dodatkach.
W wieczorowej stylizacji nie może zabraknąć biżuterii i damskiej torebki. Drobne szczegóły potrafią zadecydować o charakterze całości wyglądu. Biżuteria zawsze przyciąga męski wzrok, najlepsza będzie złota lub srebrna, a bez torebki żadna kobieta nie ruszy się z domu. Na wieczornych wyjściach dominują torebki tak zwane kopertówki lub biżuteryjne - podkreślające elegancję naszego stroju. Na koniec nie zapomnij o butach robiących wrażanie – najlepszym wyborem są oczywiście podkreślające nasze długie nogi szpilki. W restauracji mogą one być dłuższe niż te noszone na co dzień do pracy. Pamiętaj o makijażu, który powinien być jednak delikatny i tylko podkreślający dobrą urodę. Przesadzanie z makijażem jest w wielu miejscach źle widziane.